Merhaba

1970 yılında İzmir’de dünyaya geldim.

Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Klasik Arkeoloji Bölümünde eğitim aldım. Her ne kadar sıralama hatası ile girmiş olsam da bu tesadüf  gibi görünen siparişim hayata bakış açıma birçok değer kattı. Geçmişin değerini gün geçtikçe daha çok önemsiyorum.
Çalışma hayatına üniversitede okurken başladım. Üretmeyi, öğrenmeyi ve çalışmayı seviyorum. Yemek pişirmekten de keyif alırım ve bu konuda yakın çevremde bir üne sahibim.  Vakit buldukça yürüyüş, bisiklet, Hatha ve Yin yoga yaparım, Astrolojiyi kendi kendime ve araştırarak öğrendim. Meraklı ve gözlemci yapım odaklanma becerim sayesinde birçok farklı alanda kendimi yetiştirmeye devam ediyorum.  İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Antropoloji Bölümünde öğrenciyim.
2015 yılı biterken yayınlanan iki kitap yazdım.
Derin, mükemmellik dayatmasında boğulmuş başarılı bir kadının başaramama öyküsü üzerinden sistemi sorgulayan bir roman.
Niyet Defteri, kadim bir bilgi olan niyet etmenin uygulamalarını aktarıyor. Nasıl niyet edilmez? Ne zaman niyet edilmeli? Niyetlerimizin olmama sebepleri nelerdir? Gibi soruların cevaplarıyla okuyana yol gösteriyor. 2018 Yılında yenilenmiş ve genişletilmiş baskısıyla yayınlandı.

Sırlar Bohçası Sembollerin Dili Kitabım Ekim 2017 yayınlandı ve  okuyucusuyla buluşuyor. Sembol okuyucusu olmanın inceliklerini anlattığım bu kitabımda kadim sembollerin yanında, renkler, sayılar, hayvan sembolleri ve mitolojik sembollerin kullanım şekillerinden derinlemesine bahsediyorum. Dövme sembollerinin hayatına getirebileceği etkileri de paylaşıyorum.

2018 Yılında Gelecek Geçmişi Şekillendirir adını verdiğim interaktif bir çalışma kitabım yayınlandı. Bu kitapta okuyucuma atölye çalışmalarımda da paylaştığım teknikleri anlatıyor, kendi yolculuğunu aydınlatabilmesi için bakmasında fayda olan yaşam alanlarını işaret ediyorum.

Seminerlerim, atölye çalışmalarım ve belediyelerle yürüttüğüm gönüllülük işlerimin yanında kitap sohbetleriyle yolma  devam ediyorum.

Youtube kanalım aracılığı ile öğrendiklerimi, deneyimlerimi ve farkındalıklarımı paylaşıyorum.
İstanbul’da kocam Ünal, kızım Su, kedilerimiz Maya, Mişa ve Rio ile beraber yaşıyoruz. Atölye çalışmalarımı çoğunlukla Erenköy’de bulunan Ünal Güner Simya Atölyesinde gerçekleştiriyorum.

Seminer , Atölye çalışmaları ve söyleşilerimi Türkiye’nin her yerinde yapıyorum.

Hayatın birliğine ve hepimizin bütünün parçası olduğuna inancım yaşama olan sevincimi besliyor. Atalık tohumlarla yapılan tarıma, geleneklerin anlaşılır olmasına, ekolojik hayatın korunmasına inanıyorum.

Sevgimle

Meltem