Merhaba,

1970 yılında İzmir’de dünyaya geldim. Farklı coğrafyalardan göçmüş, hayatın bir araya getirdiği köklerimin yer değiştirme isteği benim de genlerime işlenmiş. 1994 yılının sonunda kızım Su henüz 20 günlükken İstanbul’a taşındık. İnsanın alıştığını bırakmasının ne derece zor olduğunu ilk o yıllarda yaşadım. İstanbul’dan gitme hayalleriyle savaşırken ondan uzağa gidemeyeceğimi fark etmem, New York şehrine yerleşmek için yaklaşık 8 ay verdiğim mücadelede tam oturma izni çıkmak üzereyken bunu reddedip İstanbul’un kucağına geri dönmemle oldu. İstanbul, bana çok şey hediye etti. İzmir’de doğdum, İstanbul’da büyüyorum. Ne zamana kadar, bilmiyorum.

Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Klasik Arkeoloji Bölümü’nde eğitim aldım. Her ne kadar sıralama hatası ile girmiş olsam da bu tesadüf  gibi görünen siparişim hayata bakış açıma birçok değer kattı. Geçmişin değerini gün geçtikçe daha çok önemsiyorum.

Çalışma hayatına üniversitede okurken başladım. Üretmeyi, öğrenmeyi ve hayata emeğimle katılmayı seviyorum.

Yemek pişirmekten de keyif alırım ve bu konuda yakın çevremde ünlüyümdür. Vakit buldukça yürüyüş yapar, bisiklete biner, Hatha ve Yin yoga yaparım.
Başka bir merakım Astrolojiyi kendi kendime ve araştırarak öğrendim. Gözlemci yapım ve odaklanma becerim sayesinde birçok farklı alanda kendimi yetiştirmeye devam ediyorum.

Halen, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Antropoloji Bölümünde öğrenciyim. Vakit bulup okula gittikçe gençlerle yeni bilgiler öğrenmek bana iyi geliyor.

Üretmeyi, öğrenmeyi ve hayata emeğimle katılmayı seviyorum.

2012 yılında bloğumu açtım. Farklı konularda yazdığım yazıların arasından Derin adlı romanım aktı geldi, ilham kapısından. Ne yazdığımı anlamam aylarımı aldı. İçimden geldikçe yazıyor, yazdıkça daha fazla yazasım geliyordu. Bu arada Niyet Defteri adlı kitabımı da yazdım. Her ikisi de 2015 yılının son aylarında yayımlandı. Ben bu arada Sırlar Bohçası adlı kitabı yazmaya yeni başlamıştım.

Derin, mükemmellik dayatmasında boğulmuş başarılı bir kadının başaramama öyküsü üzerinden sistemi sorgulayan bir roman. Niyet Defteri, kadim bir bilgi olan niyet etmenin uygulamalarını aktarıyor. Nasıl niyet edilmez? Ne zaman niyet edilmeli? Niyetlerimizin olmama sebepleri nelerdir? gibi soruların cevaplarıyla okuyana yol gösteriyor. 2018 yılında yenilenmiş ve genişletilmiş baskısıyla yayımlandı.

Sırlar Bohçası Sembollerin Dili kitabım Ekim 2017 yayımlandı. Sembol okuyucusu olmanın inceliklerini anlattığım bu kitabımda kadim sembollerin yanında, renkler, sayılar, hayvan sembolleri ve mitolojik sembollerin kullanım şekillerinden derinlemesine bahsediyorum. Dövme sembollerinin hayatına getirebileceği etkileri de paylaşıyorum.

2018 yılında Gelecek Geçmişi Şekillendirir adını verdiğim interaktif bir çalışma kitabım yayınlandı. Bu kitapta okuyucuma atölye çalışmalarımda da paylaştığım teknikleri anlatıyor, kendi yolculuğunu aydınlatabilmesi için bakmasında fayda olan yaşam alanlarını işaret ediyorum.

2017 yılı Ağustos ayında Ünal ile bir karar verdik ve Youtube kanalı açıp, buradan bildiklerimizi paylaşmaya başladık. Videolarımız binlerce kişiye ulaşıyor, seminerlerimizi canlı yayınlıyoruz. Bildiklerimizi anlatmayı seviyoruz. Benim için geleneği, geleceğe aktarmak oldukça değerlidir. Seminerlerim, atölye çalışmalarım ve belediyelerle yürüttüğüm gönüllülük işlerimin yanında kitap sohbetleriyle yoluma devam ediyorum.

2017 yılı Ağustos ayında Ünal ile bir karar verdik ve Youtube kanalı açıp, buradan bildiklerimizi paylaşmaya başladık. Videolarımız binlerce kişiye ulaşıyor, seminerlerimizi canlı yayınlıyoruz. Bildiklerimizi anlatmayı seviyoruz. Benim için geleneği, geleceğe aktarmak oldukça değerlidir. Seminerlerim, atölye çalışmalarım ve belediyelerle yürüttüğüm gönüllülük işlerimin yanında kitap sohbetleriyle yoluma devam ediyorum.

Doğada görünen, görünmeyen her şeyin birbiriyle iletişimde olduğuna inanırım. Buğday Derneği üyesiyim. Birçok derneğin ve kuruluşun da destekçisiyim. Bir arada olmamızın bizi güçlü ve mutlu yapacağına inanırım.

Hayatın geçiciliğini görme gayretinde, bize verilen emanetlere sahip çıkarak yaşama gayretindeyim.

Atölye çalışmalarımı çoğunlukla Erenköy’de bulunan Ünal Güner Atölyesi’nde gerçekleştiriyorum.

Seminer, Atölye çalışmaları ve söyleşilerimi Türkiye’nin her yerinde yapıyorum.

Sevgimle,

Meltem